Print
Hits: 1808


 

2004

1 Anugerah Arca Awam  Noor Farhani Othman Tempat Kedua
2 Anugerah Rekacipta Fesyen  Pakaian Angkasawan Malaysia  Suriati Saidan Tempat Ketiga

2005

1 Interior Design Students Saturday (Sepuluh) Pelajar Diploma Rekabentuk Dalaman 
  i) Creative Performance Tempat Ketiga
  ii) Best Performance Tempat Pertama
  iii) Multimedia Contest Tempat Kedua
  iv) Furniture Concept  Tempat Kedua
  v) Creative Games Tempat Pertama dan Kedua

2006

1. KARisMA 2005 Pelajar UiTM Perak Pingat Emas, Pingat Perak dan Pingat Gangsa
2. One Day Esquisse Project Design Competition For Pam Centre Mohd Rafie Abdul Alam Tempat Pertama
    Zulhazman Abu Bakar  
    Muhammad Muzammil Ashanushi  
    Sarina Mohd Ali  
3. Pengaturcaraan dan Rekacipta Multimedia 2006 (PROMED'06)    
  i) Pengaturcaraan  Hadi Sophiaan Roslan Tempat Pertama
  ii) Keseluruhan  Nik Ahmad Irfan Nik Ahmad Tempat Kedua
    Syed Azlan Syed Mohd  
4. Kemahiran Malaysia Ke-16 2006 Mohd Yunus Ismail Pingat Emas
5. KARisMA    1 Pingat Emas, 2 Pingat Perak,
  i) Bowling Lily Mardiah  Adam Mudin 2 Pingat Gangsa
  ii) Ping Pong NorLiyana Ramlee 1 Pingat Perak
  iii) Terbuka Cameron Highland dan KARiSMA Nurul Nadia Arifin 1 Pingat Perak, 1 Pingat Emas
  iv) Taekwando, Bola Jaring dan Nyanyian Nurul Iszyana Mohd Yusof Naib Johan, Johan
6. Design Medley Competition Nor'Adawiah Soid Johan
  Young Designer Idol Nuradyla Abdul Hady Johan
  Designer Chorul Speaking Mohd Milhan Najmi Bustam Naib Johan
    Siti Farah Mustapa Naib Johan
    Nur Atiqah Halimi Naib Johan
    Azrul Kamaruddin Naib Johan
    Mohd Radzi Abd Wahab Naib Johan
    Nor Hasanah Hasan Naib Johan
    Farah Najwa Shayqi Naib Johan
    Marlina Sywardia@Surip Naib Johan
    Nur Farahiyah Zaini Naib Johan
    Nur Nabilah Ab. Karim Naib Johan
7. Malaysian Society Interior Designer (MSID) Pelajar AP117  
  i) Design Medley Competition   Johan
  ii) Young Designer Idol   Johan
  iii) Designer Chorul Speaking   Naib Johan

2007

1 Pengaturcaraan Terbuka UiTM Malaysia Mohamad Shahmin Mohd Razali Tempat Kedua
    Malek Faisal Saliman Tempat Kedua
    Abdullah Ahmad Azlan Tempat Kedua
2 Animax Fashion Ability Mohd Nazreen Idris Tempat Ketiga

2008

1 Anugerah Insentif Pameran Terbuka Shah Alam 2008 Faidzatul Barakah Ab. Halim Anugerah Insentif
2 Program '13' Interior Design  Saturday Pelajar Jabatan Rekabentuk Dalaman  
  i) Short Movie   Tempat Kedua
  ii) Bunting Design   Tempat Kedua
  iii) Kite Flying Design    Tempat Kedua
  iv) Explorace    Tempat Pertama dan Kedua
  v) Montage Design   Tempat Kedua
3 Festival Nasyid Selatan UiTM Johor 2008 Kumpulan Nasyid Nur-One Johan
    Kumpulan Nasyid IN-SAF Tempat Ketiga
4 Assembly of Landscape Architecture Students Malaysia (ALAM) Kontingen  UiTM Perak  Tempat Pertama
5 Gelaran 'AR' (Registered Architect)  Mohd Azli Mohd Jamil -
    Atikah Kamaruddin -
6 Anugerah Kualiti Pelajar 2008    
  i) Anugerah Persatuan Landscape Architecture Design Student -
  ii) Anugerah Kepimpinan Cemerlang Siswi Siti Khadijah Ismail -
  iii) Anugerah Kepimpinan Cemerlang Siswa Mohd Abu Shahmah Ramli -

 

2009

1 Konvensyen KIK Pelajar Kumpulan KIK Diamond Persembahan Kumpulan Terbaik
    Noraini Mohd Sidek Pembentang Terbaik
2 Penyelidikan Invention Innovation Design 2009 (IID 2009)  Pelajar AD115 dan Penyelidik 3 Pingat Emas
      7 Pingat Perak
      6 Pingat Gangsa
3 Pertandingan 'Layout' Pembangunan Mampan Bersempena Sambutan Hari Perancangan Bandar Sedunia 2009 Peringkat Negeri Johor Mohd Aszhar Soot Tempat Pertama
    Nurain Mohd Talmizi  
4 Festival Nasyid University Islamic Festival (UniFes_09) Pasukan Nasyid In-Saff Johan
5 Anugerah Cemerlang Nur Atiqah Amiruddin  
    Kama Firdaus Subbahi  
    Muhammad 'Arif Zahari  
    Eida Nur Nasyarah Muhammad  
    Muhammad Syawal Abd Halim  
6 Busana Muslim Program Marhaban Di Astro 2009 Muhammad Zharin Hariz Mat Mazelan Tempat Ketiga

2010

1 Festival Nasyid UiTM Inter Kampus di Puncak Alam pada 19-21/2/2010 Pasukan Waraqah UiTM Perak  Johan
    Pasukan Fansuri UiTM Perak Tempat Ketiga
2 Konvensyen Akhir Kumpulan Inovatif & Kreatif Pelajar pada 3-4/4/2010 di UiTM Malaysia UiTM Perak Kampus Seri Iskandar Naib Johan
    UiTM Perak Kampus Seri Iskandar Anugerah Persembahan Terbaik
3 Engineering Invention & Innovation Exhibition  (ENVEX) Competition 2010 Universiti MALAYSIA Perlis    
  i. Tajuk Penyelidikan : The Art of Nature Mohd Syafiq Zulkefli Amin Pingat Perak
  ii. Tajuk Penyelidikan : Detachable Garment Bag  Attiya Balqist Ashaari Pingat Perak/Best Presenter
  iii. Tajuk Penyelidikan : Beauty by Shell (Transformation From Manufactured to Nature)  Syahrul Naim Ibrahim  Pingat Gangsa
  iv. Tajuk Penyelidikan : Chic Chic : The Volume of Nature Weaver  Muhammad Yusry Abdul Rahman Pingat Gangsa
4 National Reasearch and Innovation Competition 2010 Fitrah Kamaruddin Pingat Emas
5 Festival Nasyid Peringkat Negeri Perak Kumpulan Nasyid Ar-Raudah (Jabatan Senibina Lanskap) Naib Johan Keseluruhan & Johan Kategori Nasyid Tradisional
6 Pertandingan Reka Bentuk MIDA 2010 Muhamad Danial Ismail (Pelajar ID 06 Sesi Dis 09-Apr 2010)  
7 IID UiTM Kedah Mohammad Shafie bin Ahmad Tohar (Pelajar ID 06 Sesi Dis 09-Apr 2010) Pingat Perak Kategori Reka Bentuk (The Vorspiel)
    Saifudin bin Rahim (Pelajar ID 06 Sesi Dis 09-Apr 2010) Pingat Gangsa Kategori Reka Bentuk Poster Terbaik Naza Stool
8 Pertandingan Tarian Asli Sempena Perkampungan Tari Malaysia UiTM 2010 Kumpulan Tari Tradiri UiTM Perak Kumpulan Harapan
9 Pertandingan Rekaan Fesyen BioRunway (anjuran Biotech Corporation, MABIC & MOSTI di Karnival MyBIO di Pusat Sains Negara    
  i) Best of Evening Wear (Biotech Inspiration) Nurhayati Ishak (sem 05)  
  ii) Most Promossing Biotechnology Design Hami Bazilah (sem 04)  
10 Pertandingan Inovasi IID SE 2010 Tajuk Projek : DOWATECS : Domestik Water Tank Cleaning System  Faisal Hafiz bin Anuar (Ketua Kumpulan) Anugerah Perak, Kategori Inovasi (Pelajar)
11 Pertandingan Penyelidikan & Inovasi Kebangsaan 2010 (NRIC 2010) (anjuran UniMEP) Tajuk Penyelidikan : DOWATECS -Domestics Water Tank Cleaning System

Amir Asyura Abd. Rashid

Mohamad Taufiq Ismail

Pingat Gangsa

2011

 

1 Dulux Emerging Talent Award 2011   Anugerah Dulux Emerging Talent Award 2011
2 Kejohanan Sirkit MASUM di UMS Sabah  Fatin Syazana Kamarulzaman Pingat Emas
3 Tilawah Antara Kampus 2011 Mohammad Yusuf bin Ruslan Pelajar AP117 (Part 3) Johan (kategori lelaki)
4 Pertandingan Nasyid dan Musabaqah Al-quran Terbuka Peringkat IPTA/IPTS Se-Malaysia Piala Pengarah Kampus UiTM Pulau Pinang Kumpulan Nasyid Muzakir Naib Juara
    Saudara Mohammad Yusuf bin Roslan Pelajar AP117 (Part 3) Johan Qari
5 Pertandingan Akhir Anugerah Hijau 2011 - 'Re-Pair' - eksplorasi botol mineral dan beg plastik - 'Just a piece of pocket' - eksplorasi old jeans (re-cycle of pockets, buttons, fly and others) Saudari Nur Hazwani binti Borhan Pelajar AD116 (Part 2) Tempat Kedua
    Saudara Mohamad Shah Nizam bin Abdul Hamid Pelajar AD116 (Part 1) Tempat Ketiga
6 Pertandingan Nasyid Inter-Versiti sempena Karnival Makanan Halal Kumpulan Nasyid Muzakir Johan
7 Pertandingan Nasyid Terbuka IPT sempena Karnival 'Nur' Kumpulan Nasyid Muzakir Johan
8 Anugerah Kecemerlangan Persatuan/ Kelab Pelajar UiTM 2011    

  

2012

2

Pertandingan Anugerah Hijau 2012 Anjuran KPT
Pegawai Pengiring : Puan Rohana Zur

Mohd Faris dan Mohemad Aishamudin (sem2 tahun 1) Tempat Pertama
3

Pertandingan Perarakan Citra Perak Amanjaya 2012
Pegawai Pengiring: Encik Azrul Bin Bahaluddin & Encik Mursalin Bin Azzahan

Persatuan Seni Tari Warisan UiTM (Perak) Tempat Ketiga
4 Kejohanan 7 th UiTM Internationals Sports Fiesta 2012 Pasukan Ragbi UiTM Perak Tempat Kedua - Kategori Plate
5 Pertandingan Rekabentuk Model/Rumah Mampu Milik Bagi Negeri Selangor - SUK Selangor
Pensyarah pengiring/penasihat: En. Md Anwar Md Yusoff/Cik Rosmawati Mohamed, En. Tajul Edrus Nordin

1. Siti Nur Adniey bt Hanafi (Semester 08)
2. Nur Izzati bt Malek (Semester 08)
3. Nor Ashima bt Ahmad (Semester 08)
4. Muhammad Farhan Syahmie (Semester 07)

Tempat Ketiga
6 Pertandingan Debat Antara IPT 1. Saudari Jasmiza Nurul Hazmira binti    Hamzah (OM221/BM232)
2. Saudari Siti Nuranisah binti Mohd Roduan (BM223)
Johan